FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  Wydarzenia >  Hip Hop Kemp 2011

Wydarzenia

Hip Hop Kemp 2011


Od:
pablo
Ocena:
Ocena 5.00


Data wydarzenia: od 2011-08-18 11:00 do 2011-08-20 20:00

Hip Hop Kemp 2011
Hip Hop Kemp to jedna z największych na świecie imprez związanych z hip hopem. W tym roku zagrają między innymi: Method Man & Redman, Pharoahe Monch, M.O.P., Random Axe (Sean Price, Black Milk, Guilty Simpson), Heavy Metal Kings (Ill Bill & Vinnie Paz), Arsonists. Na Hip Hop Kempie nie zabraknie także ekip z Polski. W 2011 roku zagrają Grubson + 3oda Crew, Parias.

Agencja Joytown zaprasza! W tym roku fani brzmień rap i hip-hop z całej Europy będą hucznie celebrować jubileuszową, 10. edycję najważniejszego na naszym kontynencie święta czarnych brzmień. Festiwal Hip Hop Kemp, bo o nim mowa, startuje w czwartek 18 sierpnia 2011 r. w czeskim Hradec Králové, tuż przy polskiej granicy w Kudowie Zdrój i potrwa do soboty 20.08.

Od pierwszej edycji o imprezie mówi się “Festiwal z atmosferą”. Na wyjątkowo pozytywny klimat HHK składa się mnóstwo czynników. Przede wszystkim jest to zasługa beztroskiej integracji kilkunastu tysięcy fanów imprezowego wypoczynku i czarnych brzmień z całego Starego Kontynentu. Czesi, Polacy, Słowacy, Niemcy, Austriacy, Brytyjczycy i mnóstwo innych narodów jednoczą się w zabawie w sierpniowy weekend, pokazując jak silnym międzynarodowym ruchem jest kultura hip-hop. Atmosferze integracji sprzyjają wspólny nocleg na gigantycznym polu namiotowym, częste wypady do centrum uroczego Hradec Králové czy też wyjątkowo liberalna polityka naszych sąsiadów w odniesieniu do różnych umilaczy wolnego czasu.

Malowniczy teren festiwalu (dawne lotnisko położone przy dwóch pięknych jeziorkach, mnóstwo zielonych terenów) skąpany w promieniach sierpniowego słońca dodatkowo sprzyja zaliczeniu niezapomnianych wakacji. Mnóstwo możliwości aktywnego wypoczynku i dodatkowe atrakcje, oferowane przez festiwalowe miasteczko, to również cechy charakterystyczne wydarzenia.

Na Hip Hop Kemp tysiące fanów przyciąga przede wszystkim najwyższej klasy muzyka rap, której próżno szukać na innych festiwalach. Od samego początku na głównej scenie festiwalowej występują uznani i szanowani przez wymagających słuchaczy przedstawiciele hip-hopu z całego świata, zaś nocne imprezy w dawnych hangarach samolotowych rozkręca czołówka europejskiego dj-ingu. W ubiegłych latach w Hradec gościły m.in. takie tuzy czarnych brzmień, jak The Roots, Method Man (Wu-Tang Clan), Talib Kweli & Hi-Tek (Reflection Eternal), M.O.P., Roots Manuva czy Redman.

Dziesiątym urodzinom festiwalu towarzyszy przywoływanie historii poprzednich edycji. Kolejność podawania kolejnych artystów, którzy napiszą historię 10. edycji, nie jest przypadkowa. Wielu z nich pojawiło się już na poprzednich edycjach Hip Hop Kemp. Atmosferę pierwszych trzech edycji festiwalu z 2003 roku przywołają Looptroop Rockers , Phi-Life Cypher, Wildchild (Lootpack) oraz K-Otix. Pojawi się też ambasador festiwalu Hip Hop Kemp, czyli DJ Vadim ze swoim nowym projektem The Electric. Ill Bill powróci z Vinnie Pazem jako Heavy Metal Kingz. Na głównej scenie wystąpią także wykonawcy najbardziej pamiętnych występów w historii festiwalu, czyli m.in. hardcore'owy duet M.O.P., Black Milk, Sean Price i Guilty Simpson (jako Random Axe) i przede wszystkim Method Man (Wu-Tang Clan) i Redman.

Wśród nowych wykonawców najbardziej atmosferę podgrzewają Mayer Hawthorne, wskrzesiciel startego soulu, który zagra z live bandem, jedyny w swoim rodzaju Pharoahe Monch, formacja The Arsonists, a także duet The Cool Kids.

Bardzo silnie wygląda reprezentacja Polski. Na 10. edycji festiwalu Hip Hop Kemp zobaczymy m.in. projekt Parias (Włodi i Pelson z Molesty oraz Eldo z Grammatika), Grubson wraz z 3oda Kru oraz Tego Typa Mesa i załogę Alkopoligamia.com, donGURALesko.

Gwiazdami jednych z ostatnich odsłon line-upu są reprezentanci Francji- Hocus Pocus i Beat Torrent; Wielkiej Brytanii- Mystro; Grecji- Logos Apili czy Niemiec- Herr Von Grau.

Hip Hop Kemp to najbardziej popularna zagraniczna impreza wśród polskich fanów. Co roku do Hradec wybiera się kilka tysięcy rodaków, by przeżyć najprzyjemniejsze 3 dni w całym roku. Do położonego tak blisko Polski miasta można dojechać samochodem, pociągiem albo tzw. Kempobusem, czyli specjalnym autokarem, który dowozi fanów na teren festiwalu z kilkunastu największych polskich miast.
Do końca maja 3-dniowe karnety są dostępne w promocyjnych cenach: 176 zł za zwykły bilet i 335 zł za opcję VIP. Polska przedsprzedaż prowadzona jest w internecie przez sklep www.urbancity.pl i wkrótce także przez sieć punktów Eventim (m.in. Salony EMPiK). Już niedługo do sprzedaży trafią także pakiety BILET + KEMPOBUS.

Polskim promotorem festiwalu Hip Hop Kemp jest Agencja Joytown. Najważniejsze i najbardziej aktualne informacje na temat wydarzenia można znaleźć na jego oficjalnych stronach: www.hiphopkemp.pl oraz www.facebook.com/hiphopkemppl.

Miejsca

  • Hip Hop Kemp Hradec Kralove Hip Hop Kemp Hradec Kralove Miejsce festiwalu HIP-HOP KEMP - Festivalpark Festivalpark, na którym odbędzie się tegoroczna edycja festiwalu Hip Hop Kemp znajduje się na terenie starego lotniska wojskowego w... Czechy Letiste, Hradec Kralove Od: marylka Data: 19 lipca 2010, 15:41 więcej

Dostępne w kategoriach

music

Teksty

  • Rusza Hip Hop Kemp 2011 Rusza Hip Hop Kemp 2011 Już jutro, w środę 17 sierpnia, w Festival Parku w czeskim Hradec Králové rozpocznie się oficjalna rozgrzewka przed jubileuszową edycją... ocena Od:alik Data:16 sierpnia 2011, 15:00więcej

  • Hip Hop Kemp 2011 - premiera polskiego hymnu Hip Hop Kemp 2011 - premiera polskiego hymnu Festiwal Hip Hop Kemp odbędzie się w tym roku po raz dziesiąty. Już w przyszłym tygodniu (18-20 sierpnia) Hradec Králové wypełnią fani... ocena Od:Redakcja Data:10 sierpnia 2011, 14:35więcej

  • Rozgrzewki przed festiwalem Hip Hop Kemp w całej Polsce! Rozgrzewki przed festiwalem Hip Hop Kemp w całej Polsce! Before parties są tradycją nieodłącznie związaną z festiwalem Hip Hop Kemp, którego 10. już edycja startuje 18 sierpnia w Hradec Kralove w... ocena Od:marylka Data:21 lipca 2011, 13:51więcej

  • Nagraj zwrotkę do Hymnu HHK i wystąp na festiwalu! Nagraj zwrotkę do Hymnu HHK i wystąp na festiwalu! Za około miesiąc w Hradec Kralove(CZ) startuje 10. edycja festiwalu Hip Hop Kemp. Taki jubileusz wymaga godnego uczczenia! Agencja Joytown,... ocena Od:alik Data:13 lipca 2011, 11:54więcej

  • Hip Hop Kemp 2011- dziesiąta odsłona line-up Hip Hop Kemp 2011- dziesiąta odsłona line-up Dziesiąte urodziny intergalaktycznego festiwalu z atmosferą zasługują na coś specjalnego. ocena Od:alik Data:30 maja 2011, 15:29więcej

  • Hip Hop Kemp 2011 Hip Hop Kemp 2011 Już za mniej niż 3 miesiące 10. edycja festiwalu z atmosferą stanie się faktem. ocena Od:Redakcja Data:23 maja 2011, 12:01więcej


GaleriaVideo

Podziel się


QRCode

QRCode: Hip Hop Kemp 2011

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności