FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  Wydarzenia >  Garmin Winter Sports Festival 2023

Wydarzenia

Garmin Winter Sports Festival 2023


Od:
Redakcja
Ocena:
Ocena 0.00

Data wydarzenia: od 2023-02-10 10:00 do 2023-02-12 16:00

Garmin Winter Sports Festival 2023

Jedyne takie zawody na świecie!

 

10-12 lutego 2023

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska

BIG AIR: narty, snowboard, rower

Wstęp wolny

www.wsfest.pl | facebook.com/ski2die | instagram.com/wintersportsfestival

W dniach 10-12 lutego już po raz siódmy w historii w Białce Tatrzańskiej odbędą się jedyne na świecie zawody, w czasie których rywalizować będą specjaliści od freestyleowych ewolucji na nartach, snowboardach i rowerach. Na potrzeby Garmin Winter Sports Festival 2023 na głównym stoku Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska powstanie skocznia, która umożliwi zawodnikom wykonywanie ewolucji w czasie lotów na odległość przeszło 20 metrów! Tradycyjnie już zostanie przygotowane specjalne wybicie dla rowerzystów, którzy od kilku lat zadziwiają kibiców swoimi widowiskowymi skokami.

Międzynarodowe zawody FIS będą także przystankiem narciarskiego i snowboardowego Pucharu Polski PZN w konkurencji Big Air, co stwarza młodym polskim zawodnikom i zawodniczkom szansę na walkę o cenne punkty FIS.

„Starty w zawodach rangi FIS to dla narciarzy i snowboardzistów wejście w świat rywalizacji na arenie międzynarodowej i bardzo ważny etap w karierze. Cieszę się, że młodzi freestyleowcy z Polski, myślący o Pucharze Europy i tych najważniejszych arenach jak Igrzyska Olimpijskie, mogą zdobywać doświadczenie na naszych stokach.” – komentuje Adam Małysz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Garmin Winter Sports Festival w swojej 20 - letniej historii był zawsze ważnym przystankiem w karierze młodych zawodników z całej Europy. W 2023 roku po raz pierwszy w ramach imprezy rozegrany zostanie także Młodzieżowy Puchar Polski w kategorii Big Air.

„Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło. Kiedy zaczynaliśmy w 2004 roku freestyle narciarski i snowboardowy tak naprawdę raczkował. Impreza rosła razem z zawodnikami, z których wielu zakończyło już kariery. W tym roku w niedzielę, po zawodach FIS, oddajemy specjalnie przebudowane skocznie najmłodszym zawodnikom i zawodniczkom, dla których nie ma prawdziwego ośrodka narciarskiego bez snowparku.” - tłumaczy Andrzej Lesiewski, organizator wydarzenia.

Jak na freestyleową imprezę przystało, na stoku nie zabraknie pozytywnych emocji i dobrej muzyki, o które zadba Red Bull. Jeżeli zatem uwielbiasz sportową rywalizację i lubisz poszaleć na nartach lub snowboardzie, w dniach 10-12 lutego wybierz się do Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska.

Więcej informacji:

Miejsca

  • Kotelnica - Białka Tatrzańska Kotelnica - Białka Tatrzańska Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska Sp. z o.o. to nowa inwestycja uruchomiona i działająca od 8 grudnia 2001r. Ośrodek dysponuje 4 wyciągami: - nowa kolej linowa 4 os. o... Kotelnica, Białka Tatrzańska Od: pawelec Data: 20 lipca 2010, 11:00 więcej

Dostępne w kategoriach

freeskiing mtb snowboarding sport

Podziel się


QRCode

QRCode: Garmin Winter Sports Festival 2023
Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO23

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności