FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  News >  Axel Boman i Pedrodollar na Red...

News

Axel Boman i Pedrodollar na Red Bull Music Academy Club Nights

Od:
Redakcja 
Data:
18 maja 2017, 12:54
Ocena:
Ocena 0.00
AXEL BOMAN I PEDRODOLLAR ZE STUDIA BARNHUS WYSTĄPIĄ NA RED BULL MUSIC ACADEMY CLUB NIGHTS W KRAKOWIE I WARSZAWIE

Już w nadchodzący weekend w Warszawie i Krakowie odbędą się 2 imprezy pod szyldem Red Bull Music Academy, na których zagrają reprezentacji sztokholmskiego Studia Barnhus - Axel Boman i Pedrodollar.

Studio Barnhus to sztokholmska oficyna słynna na całym świecie ze swojej niezwykłości. Założona przez trzech przyjaciół, Axela Bomana, Kornela Kovacsa oraz Pettera Nordqvista, to aktualnie jedno z najbardziej charakterystycznych przedsięwzięć muzyczno-wydawniczych. Zlokalizowane geograficznie w kraju, który na scenie klubowej najczęściej łączony jest z zimnymi i przestrzennymi melodiami spod znaku techno lub zupełnie odwrotnie, harmonijnymi kompozycjami zamkniętymi w smutnych piosenkach, skutecznie umyka jednoznacznemu kategoryzowaniu.

Axel Boman @ RBMA Stage 2012 Foto: Axel Boman @ RBMA Stage 2012
Boman, Kovacs i Nordqvist w swojej działalności kierują się zasadą czerpania przyjemności z muzyki tanecznej oraz tworzeniem jej z przymrużeniem oka, bez zbędnego nadęcia. Po to właśnie ona istnieje, by się nią bawić. To nieszablonowe podejście widoczne jest na wszystkich poziomach działalności Studia Barnhus, od oprawy graficznej wydawnictw, często ocierającej się o absurd graficzny, po dobór artystów, których twórczość supportowana przez czarodziejskie trio z północy nigdy nie pozwala stopie odpocząć. Trudno jednoznacznie określić muzykę wydawaną w labelu Studia Barnhus, usłyszeć tu można klasyczne houseowe kompozycje nierzadko zdekonstruowane i pełne zabawnych przeszkadzajek, zawsze jednak ociekające głębokim, soczystym beatem, któremu wręcz nie można się oprzeć.

Red Bull Music Academy zaprasza już w nadchodzący weekend na dwa niezwykłe showcase’y Studia Barnhus, których gośćmi będą założyciele labelu Axel Boman i Pedrodollar. Axel Boman to postać wyjątkowa, której muzyka jest odzwierciedleniem nieskończonej energii drzemiącej w jego osobowości. Bezpowrotnie zaznaczył swoją obecność na scenie klubowej, gdy prowadzona przez DJ Koze oficyna Pampa Records wydała album z jego houseowym bangerem „Purple Drank”. Boman jest także absolwentem Red Bull Music Academy London. Pedrodollar to alias Pettera Nordqvista, którego muzyka jest łącząc techno, electro, dub, ambient, acid, break i deep house żyje swoim, własnym niepowtarzalnym życiem.

Imprezy powstały we współpracy z dwoma aktualnie najważniejszymi miejscami na polskiej scenie klubowej - Smolną w Warszawie i klubem Szpitalna 1 w Krakowie pod kuratorską egidą absolwenta Akademii Eltrona Johna. 19 maja na Smolnej Axel Boman i Pedrodollar zagrają w towarzystwie Eltrona, SLG i Kovvakskiego. Zaś  impreza następnego dnia w Krakowie dedykowana jest celebracji dziesięciolecia istnienia cyklu Ktoś Cię Kocha, stworzonego przez Eltrona. Na Szpitalnej 1 obok reprezentantów Studia Barnhus wystąpią Chino, Kinzo Chrome i Discomule.

Red Bull Music Academy prezentuje Studio Barnhus w. Axel Boman & Pedrodollar

19.05.2017
Warszawa, klub Smolna

bilety: 30 zł, tylko na bramce

Red Bull Music Academy prezentuje Studio Barnhus w. Axel Boman & Pedrodollar / 10 urodziny Ktoś Cię Kocha

20.05.2017

Kraków, Klub Szpitalna 1

bilety: 20/30/35 zł, przez platformę Going. i na bramce

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • Forfiter
 • mgl
 • Redakcja
 • Jakub Kosmowski
 • GrubSon
 • lotar
 • jozefa
 • mirekb
 • qgpms19
 • vzfuu22
 • flkid12
 • vezxu89
 • MalagA
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności