FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  News >  Artyści Red Bull Tour Bus na Enea...

News

Artyści Red Bull Tour Bus na Enea Spring Break

Od:
Redakcja 
Data:
9 lutego 2017, 15:06
Ocena:
Ocena 0.00

W kwietniu Red Bull Tour Bus zaparkuje na malowniczym Dziedzińcu Różanym Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, aby na swoim dachu gościć sześć koncertów. Będzie to – poza Placem Wolności – druga plenerowa scena Enea Spring Break.

21 i 22 kwietnia na Red Bull Tour Bus wystąpią: Łona, Webber & The Pimps, Bitamina, Julia Wieniawa, Max Bravura, Meek, Oh Why?, Joy Pop. Tym samym dołączają oni do grona już ogłoszonych artystów, którzy zagrają na Enea Spring Break 2017, a są wśród nich m.in. Fisz Emade Tworzywo, Domowe Melodie, Julia Pietrucha, Mitch & Mitch & Kassin, Anita Lipnicka, Wacław Zimpel, Snowman, Bry oraz Lucy Rose!

Red Bull Tour Bus to wyjątkowy pojazd – koncertowy autobus ze sceną na dachu. Przez ostatnie 9 lat pojawił się w kilkudziesięciu miejscach kraju, prezentując najciekawszych artystów. Na swoim pokładzie gościł artystów takich, jak: Dawid Podsiadło, BRODKA, Pezet, Kamp!, Rasmentalism, Pogodno, Jamal i wielu innych. Red Bull Tour Bus odwiedzał juwenalia, festiwale, tworzył Małą Scenę w Jarocinie, rok temu po raz pierwszy zawitał też na Enea Spring Break.

O ARTYSTACH

Łona i Webber to duet, który w polskim hip-hopie od lat zajmuje swoje miejsce. Błyskotliwe, pełne gorzkiego humoru rymy Łony, jak i doskonale z nimi korespondujące, odważne bity Webbera są zjawiskiem na naszej scenie całkowicie wyjątkowym.

Łona i Webber Foto: Łona i Webber
Max Bravura
to śląski zespół wykonujący brytyjską muzykę. Założona przez wokalistę Macieja Wachowiaka grupa na wydanej w ubiegłym roku debiutanckiej epce „How Bravura” umiejętnie nawiązuje i do przeszłości (rock’n’rollowe lata Davida Bowiego) i dnia dzisiejszego (Franz Ferdinand) gitarowej muzyki z Wysp – ale filtruje to przez zupełnie własną wrażliwość i energię.

Max Bravura Foto: Max Bravura
Meek, Oh Why?
to pięcioosobowy zespół o unikatowym brzmieniu, balansujący pomiędzy wpływami muzyki elektronicznej, hip-hopu i nowoczesnego jazzu. Przy użyciu rapowanego słowa i nieograniczonej niczym otwartości muzycznej, zespół podczas koncertu w hipnotyczny sposób przeprowadza odbiorców przez podróż pełną skrajności, znajdującą jednak spójność pomiędzy wszystkimi elementami. Od lirycznych, tajemniczych poszukiwań, aż po kipiący ze sceny żywioł.

Meek Oh Why Foto: Meek Oh Why
Julia Wieniawa
jest artystką o wielu talentach, która szeroką popularność zdobyła najpierw jako aktorka. Muzykę  traktuje nadzwyczaj poważnie, co łatwo sprawdzić, przesłuchując jej debiutancki singel „Co mi jest” (2015) czy numer „Na zawsze”, z kompilacji „Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3”.

Julia Wieniawa Foto: Julia Wieniawa
Joy Pop
- electro-duet z Warszawy, który może się już pochwalić debiutanckim albumem „Designer Candies” (2015) i epką „Deadly Queen” wydaną na początku tego roku. Ich muzyka to zabawa podszyta melancholią, jak często zdarzało się w latach 80., do których Joy Pop nawiązują brzmieniem. Prostota, ale z drugim dnem. Tomek Wódkiewicz tworzył m.in. muzykę do spektakli teatralnych, wraz ze swoją dziewczyną tworzy techno kolektyw Titanus & Lady Hri. Wokalistka Hania Piosik jest natomiast mocno zakorzeniona w warszawskiej scenie improwizującej. Należy do Warsaw Improvisers Orchestra, współpracuje m.in. z Qbą Janickim (Wojtek Mazolewski Quintet), Patrykiem Zakrockim i Pawłem Szamburskim (SzaZa).

Joy Pop Foto: Joy Pop
Bitamina
, w składzie – Amar, Mateusz i Piotr - wychodzi od eksperymentalnego hip-hopu („Listy Janusza”), poszukując w muzyce instrumentalnej („Bitamina C”) doszli do oryginalnego brzmienia „Placu Zabaw”, płyty już w pewnych kręgach kultowej. W Poznaniu pochwalą się nowym, bardziej piosenkowym materiałem z albumu „Kawalerka”, który ukaże się w marcu.

Bitamina Foto: Bitamina
Wstęp na Dziedziniec Różany tylko dla posiadaczy karnetów Enea Spring Break

Informacje o festiwalu, artystach i biletach na: www.spring-break.pl

Więcej informacji ze świata muzyki na:  www.redbull.pl/muzyka

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • Forfiter
 • mgl
 • Redakcja
 • lotar
 • Jakub Kosmowski
 • GrubSon
 • jozefa
 • vezxu89
 • vzfuu22
 • flkid12
 • qgpms19
 • MalagA
 • magicznamag
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności