FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  News >  Kazimiernikejszyn: wydarzenie bez...

News

Kazimiernikejszyn: wydarzenie bez spinki 2014

Od:
Redakcja 
Data:
16 lipca 2014, 09:39
Ocena:
Ocena 0.00

Trzy dni energetycznych koncertów, trzy dni odjechanych sportowych atrakcji, warsztatów i bezspinkowej rozrywki. Trzy dni żywiołowej atmosfery i energii uczestników. Tak podsumować można pierwszą edycję festiwalu Kazimiernikejszyn.

Do jednego z najbardziej magicznych miast Polski, Kazimierza Dolnego, przyjechało na festiwal około 3000 ludzi. To sukces, zwłaszcza, że to pierwsza edycja. Festiwal jest jedyny w swoim rodzaju, z założenia też ludzi ma być na tyle dużo, by czuć atmosferę festiwalową, a na tyle mało, by Kazimiernikejszyn pozostało wydarzeniem bez wielkiego ludzkiego spędu. Ludzie zaufali nam w tym roku, przyjechali w nieznane. Jesteśmy im za to wdzięczni. To nasze wspólne osiągnięcie. Liczba entuzjastycznych maili przekroczyła wszelkie oczekiwania. Festiwalowicze
tłumnie deklarują powrót, a nawet swoją pomoc przy kolejnej edycji – mówią Michał Niewęgłowski i Włodek
Paprodziad Dembowski, organizatorzy festiwalu.

Kazimiernikejszyn to wydarzenie zdecydowanie odbiegające formą od dotychczasowej oferty wakacyjnych festiwali. Łączy wakacyjną przygodę, intensywną imprezę, obcowanie z naturą, doskonałe koncerty oraz akcję społeczną. Tu króluje rozrywkowa atmosfera, szalone aktywności i oczywiście muzyka. Dzięki temu na trzy dni można było zapomnieć o szarej codzienności.

Rakieta i Petarda

Uczestnicy mogli korzystać z wielu atrakcji, sportowych (rajd rowerowy tunelem, balonowa piłka nożna), społecznych (wioska i warsztaty Greenpeace), turystycznych (wycieczki krajobrazowe, rowerowe i piesze), muzycznych (codziennie popołudniem koncerty, m.in. VooVoo, Lao Che, Łąki Lan), kulturalnych (spektakl interaktywny, słuchowisko) i innych, takich jak wioska autostopowicza czy wyszukane gry planszowe na rynku Kazimierza Dolnego. Wszystkie oferty spędzania wolnego czasu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Niektóre z nich przybrały formę konkurencji. W konkursach można było wygrać m.in. rowery BMX czy myPhony.

Bez Zasięgu

Odpoczynek to ważny aspekt Kazimiernikejszyn. Kazimierz Dolny jest do tego idealnym miejscem. Nad Wisłą otworzono Strefę Bez Zasięgu, a w niej leżaki i kąpielisko. A na dodatek do dyspozycji byli na miejscu masażyści dla posiadaczy Karnetów Petarda. Tych ostatnich można było rozpoznać po minie podczas festiwalu. Chodzili po Kazimierzu jak po niebie. Większość z nich już zadeklarowała, że przyjedzie za rok. To niesamowite. Na przyszły rok planujemy takie rzeczy, że wszyscy odlecą w
kazimierski kosmos jeszcze bardziej, a to wszystko bez spinki. – mówi Michał Niewęgłowski, jeden z organizatorów.

Kazimiernikejszyn to impreza dla wszystkich. Obecni byli podróżnicy, pozytywne friki wszelkiej maści, fani energetycznych koncertów, aktywiści społeczni, osoby szukające wyciszenia, osoby pragnące mega imprezy, rodzice z dziećmi, studenci, sportowcy... po prostu ludzie z fantazją.

Festiwal odbywał się w dniach 11-13 lipca 2014 roku. Wszystkie informacje na www.kazimiernikejszyn.pl oraz na fb.pl/kazimiernikejszyn. Tam też należy szukać o pozostałych inicjatywach Dobrej Grupy oraz kolejnej edycji festiwalu Kazimiernikejszyn.

MUZYKA

Piątek:

18:00 November Project
19:35 Voo Voo i Trebunie Tutki
21:25 Gooral
Set Djski w Strefie Rakiecie,od godz.16: Mamadou Diouf

Sobota:

18:00 Jan Niezbendny
19:00 Ifi Ude
20:20 Mitch&Mitch
21:40 Lao Che
23:30 Łąki Łan
Set Djski w Strefie Rakiecie, od godz. 12: Dj Yaneck

Niedziela:

15:00 Miąższ
16:00 Neoklez
17:00 Czesband
18:00 Dziady Kazimierskie
Set Djski w Strefie Rakiecie, godz. 12-19: Mak

Atrakcje dla uczestników festiwalu

Atrakcje na Kazimiernikejszyn

Opis

Balonowa piłka nożna

Gra w piłkę nożną, w której uczestnicy biegają w ogromnych balonach, z których wystają im jedynie nogi. Można albo się zderzać dla samego zderzania, albo zagrać w piłkę nożną na punkty (i też się zderzać w trakcie).

Łodzie pychowe

Rejs tradycyjną łodzią pychową po Wiśle z wizytami na wyspach i plażach.

Skimboarding

Sport wodny polegający na jeździe (ślizgu) na desce po fali lub płytkiej warstwie wody.

Slackline

Chodzenie i wykonywanie trików na taśmie rozwieszonej i napiętej między dwoma punktami .

Frisbee

„Z głową w chmurach” interaktywny spektakl

Uczestnicy zakładali na głowy scenografię – chmury wyposażone w słuchawki. Z wnętrza chmury widz-słuchacz ułowi uchem opowiadaną przez głównego bohatera piękną i zaangażowaną społecznie historię o tym jak piękny jest świat.

Park linowy

Rowerowy rajd tunelem

Dla odważnych. Rajd 300 metrowym tunelem z lampą czołówką.

Rowerowy rajd krajobrazowy

Rajd wokół Kazimierza i okolic. Wyścig i piękne widoki w jednym.

Bieg kanionem

Bieg na czas z wykorzystaniem naturalnych elementów wąwozu.

Ludoteka

Ruchoma biblioteka gier planszowch. Gry planszowe są pretekstem do organizacji otwartych spotkań, rozmów i pokazania, że wszyscy są ważni i równi.

Speedminton

Pełna prostoty, dynamizmu i zabawy odmiana badmintona.

Piłka nożna 535

Małe boisko, 5 zawodników, 3 piłki, 5 minut gry.

Rowerowa wycieczka krajobrazowa

Najciekawsze szlaki pod przewodnictwem lokalnego, profesjonalnego przewodnika rowerowego.

Warsztaty GreenPeace

Wolontariusze w ramach promowania odnawialnych źródeł energii wraz ze swoją słoneczną ładowarnią ładowali telefony wszystkim festiwalowiczom – prąd bedzie oczywiście ze słońca.

Walka na kolory

Warsztat jest połączeniem dynamicznych technik Jogi i znaną na całym świecie pozytywną zabawą "Walka na kolory "

Joga na plaży

Warsztaty i wykłady w wiosce autostopowiczy

Przybliżaliśmy odległe kultury, niezwykłe zwyczaje zwykłych ludzi wszystkich kontynentów. Pokazywaliśmy, że o podróżach nie wolno tylko marzyć. To wszystko okrasiliśmy dźwiękami gitar i bębnów, zmaganiami kuglarzy i artystów.

Klub śmiechu

Aerobowe Ćwiczenia Śmiechowe to zestaw ćwiczeń wpływających na obniżenie poziomu stresu, wzrost motywacji, poprawę jakości życia.

Słuchowisko: Opowieści Jacka Johna z muzyką Dziadów Kazimierskich

Jacek John to malarz, rzeźbiarz, poeta, bez którego Kazimierz Dolny nie byłby tym samym miejscem, jego opowieści były wzbogacone o akompaniament muzyki Dziadów Kazimierskich.
SUP Gondola, Spływy na SUP, Szkolenie na longboardach

 SUP Gondola
 Spływy na SUP
 Szkolenie na longboardach
 Surf Porady i część teoretyczna do Szkolenia Surfingowego

Organizator

Dobra Grupa

Dobra Grupa została założona przez Michała Niewęgłowskiego i Włodka Paprodziada Dembowskiego. Celem organizacji festiwalu Kazimiernikejszyn jest wprowadzenie nowej jakości na mapie festiwali. Jest połączeniem energetycznego wydarzenia muzycznego, kontaktu z naturą, miksu ciekawych osobowości i bezspinkowej atmosfery. Każda odsłona festiwalu zostawia po sobie jakiś prospołeczny akcent. Tegoroczna to promowanie aktywności i pomagania sobie poprzez Karnet Ruchowy i Karnet Połówka, uprzątnięcie Wąwozu Cmentarnego i pozostawienie na stałe platformy na drzewie dla turystów i mieszkańców.

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności