FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  News >  Minix nowym rekrutem MaxFloLabu....

News

Minix nowym rekrutem MaxFloLabu. Klip do „Zrób to” już w sieci!

Od:
alik 
Data:
21 października 2013, 14:29
Ocena:
Ocena 0.00

Teledysk „Zrób to” trafił do Internetu w miniony weekend, a już liczy kilkanaście tys. odsłon. Na kanale MaxFloRecTV w serwisie YouTube codziennie, począwszy od dziś, pojawiać będzie się jeden utwór z MINI ODSKOCZNI. Oznacza to, że szeregi MaxFloLabu zasilił nie kto inny jak... Minix!

Współtworzył beatboxowy zespół Bzzzt Sound System, udzielił się m.in. na EKSPERYMENCIE PSYCHO i DYNAMOLU Rahima. W 2007 roku został Beatboxowym Mistrzem Polski. Od drugiej połowy roku 2012 jeździ na koncerty z grupą Pokahontaz, prezentując swój beatboxowo-wokalny showcase. To tylko wybrane artystyczne doświadczenia Minixa. Jego biografia niebawem z pewnością znacznie się wzbogaci. Artysta wdarł się szturmem do MaxFloLabu, a klip do „Zrób to sam” w ciągu 2 dni wyświetlono kilkanaście tys. razy.

„Zrób to” zapowiada MINI ODSKOCZNIĘ, pierwsze solowe wydawnictwo śląskiego artysty, którego producentem wykonawczym jest Puq. Za mixy i mastering odpowiada Grafit. Nagrań dokonano w MaxFloStudio. Efekty prac wszystkich specjalistów będziemy mogli śledzić na kanale MaxFloRecTV w serwisie YouTube codziennie aż do 1 listopada. Na dobry początek agencja zaprezentowała teledysk do „Zrób to”, którego produkcją zajęła się Przedmarańcza. Autorem muzyki do tego numeru jest Greg (Miliony Decybeli). Słowa napisał sam Minix. Całość uświetniają skrecze DJ-a Bambusa.


Przypomnijmy jeszcze, czym jest MaxFloLab. To inicjatywa wydawnictwa MaxFloRec mająca na celu prezentację i promocję mniej znanych artystów. Akcja daje szansę podzielić się twórczością z szerokim gronem odbiorców. Artyści działający w Labie poddają się ocenie odbiorców. Kciuki w górę lub w dół stawiać możecie nie tylko na YouTubie, ale i w dziale LAB na MaxFlo.pl. „Liczymy zatem na Wasze komentarze, uwagi i oceny.

To w dużej mierze od Was zależy, kto dołączy do oficjalnego grona artystów MaxFlo” - czytamy na oficjalnej stronie agencji. Najlepszym oficyna wydaje legalny krążek. Dotychczas wśród rekrutów znaleźli się: K2, Kleszcz, Neile, Rybi, Flaszki i Szlugi. Teraz do tego grona dołącza może nie nowa twarz MaxFloRec, ale zupełnie nowa twarz Labu – Minix. Pracownicy MaxFlo zapewniają, że wszystkie nagrania demo są odsłuchiwane. Cały czas czekają też na nowe zgłoszenia. Materiał ślijcie na adres: demo@maxflo.pl. Jeśli Wasze demo okaże się interesujące, na pewno ktoś się z Wami skontaktuje.

Przygotował: Kajetan Balcer – MaxFloRec 

Zobacz również:

***

Minix – właśc. Wojciech Salbert, ur. 13 lipca 1985 r. Szerszej publiczności znany jako świetny beatboxer. Na przestrzeni lat zetknął się niemal ze wszystkimi aspektami kultury hip-hop – od tańca po graffiti. Swoimi umiejętnościami uświetnił m.in. „Experyment PSYCHO” i „Dynamol” Rahima, a także „Miraż” Projektora i wiele innych. W 2006 r. wraz z Sotem i Bartezem stworzył zespół beatboxowy Bzzzt Sound System, do którego dwa lata później dołączyli: Eskobar, Majkel i Emilia. Debiutancki materiał sześcioosobowego składu pt. „Ryjstrumental” cieszył się ogromnym uznaniem słuchaczy oraz recenzentów, którzy po raz pierwszy mieli do czynienia z materiałem stworzonym bez użycia tradycyjnych instrumentów. W 2007 r. Minix został Beatboxowym Mistrzem Polski. Na przełomie 2009 i 2010 r. z szalonego sekstetu odszedł Bartez, a jego miejsce zajął nie mniej utalentowany Link, którego słuchacze mieli okazję poznać na koncertach składu Soundkillers. Od momentu premiery solowego albumu Rahima Minix towarzyszy starszemu bratu na koncertach. Pojawił się też w popularnym utworze „OTC” z limitowanej płyty „Amplifikacja”. W tym czasie postanowił również po długiej przerwie sprawdzić się jako raper. Od drugiej połowy 2012 r. artysta zaczął towarzyszyć grupie Pokahontaz w trakcie ich trasy koncertowej, gdzie prezentuje swój beatboxowo-wokalny showcase. W tym samym czasie zawiązał się również projekt Pumex, który Minix współtworzy z Puqiem z grupy Styloojeden.

Na składance „Podaj dalej vol. 2” pojawiły się dwa utwory: solowe „Na tak” oraz „Zimne słowa” sygnowane przez Pumex. Po udanych gościnnych występach Minix podjął pracę nad własnym solowym materiałem, który powoli wychodzi na światło dzienne.

Biografię opracowała: Joanna „Este” Michalik na podstawie: http://www.maxflo.pl/artysci-mfr/minix/.

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się



Najnowsze  






Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności