FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  News >  Bałtycki przedsmak

News

Bałtycki przedsmak

Od:
alik 
Data:
21 lipca 2011, 10:21
Ocena:
Ocena 0.00
Prognozy pogody nie pozostawiały suchej nitki na dzisiejszym pokazie Red Bull X-Fighters Jams! Pomimo ogólnopolskiej fali opadów, 20 lipca w Gdyni deszcz przestał padać umożliwiając wykonanie zawodnikom freestyle motocrossowym wykonanie pokazu swoich umiejętności.

Na Skwerze Kościuszki zagrali także uczestnicy autobusowej serii koncertów Red Bull Tourbus – Warszawski Deszcz i Planet LUC. Środowa impreza była zapowiedzią polskiego przystanku zawodów Red Bull X-Fighters World Tour, które już 6 sierpnia odbędą się w Poznaniu.

Prognozy pogody na środowe popołudnie nie były obiecujące. Przez kilka godzin ogólnoświatowa seria pokazów Red Bull X-Fighters Jams była zagrożona przez mocne opady deszczu. Jednak podczas gdy cała Polska tonęła w strugach deszczu, nad gdyński Skwerem Kościuszki zaświeciło słońce. Dzięki temu 4,000 osób zgromadzonych na deptaku portowego miasta mogły podziwiać w akcji jednych z najlepszych zawodników FMX. Swoje kilkunastometrowe skoki na motocyklach prezentowali: Nick Franklin, Jimmy Verburgh, Ryan Logan oraz powracający po kontuzji Bjorn van den Broeck. „Tor w Gdyni został ustawiony blisko brzegu morskiego, przez co nasze skoki były wystawiony na dość spore podmuchy wiatru”, tłumaczył Nick Franklin po zakończeniu pokazu. „Nie mogliśmy zawieść publiczności, która licznie przybyła pomimo pochmurnej pogody” dodał reprezentant Nowej Zelandii.

Gdynia, skoki FMX Foto: Gdynia, skoki FMX
Po zakończeniu motocyklowych skoków Red Bull X-Fighters Jams, na dachu muzycznego autobusu Red Bull Tourbus zagrały dwa hip-hopwe zespoły – Warszawski Deszcz oraz Planet LUC. Do ciekawych faktów związanych z muzyczną częścią wydarzenia należy zaliczyć nagły opad deszczu przed koncertem Warszawskiego Deszczu, który na kilkadziesiąt minut zmienił nazwę na Deszcz Gdyński.

Red Bull Tourbus - Gdynia Foto: Red Bull Tourbus - Gdynia
Dla wszystkich osób oczekujących jeszcze większej dawki emocji związanych z rywalizacją FMX przygotowane zostały specjalne stanowiska, w których można było nabyć bilet na zawody Red Bull X-Fighters w Polsce. 6 sierpnia na Stadionie Miejskim w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja największej serii freestyle motocrossowej. Bilety na to wydarzenie są do nabycia również za pośrednictwem strony www.redbull.pl

Kolejny, ostatni przystanek darmowych pokazów odbędzie się 22 lipca w Szczecinie.

Szczegóły szczecińskiego odcinka:

  • 22.07.2011 - Szczecin – Wały Chrobrego, start godz. 19.00.

Red Bull Tourbus: Planet L.U.C i Warszafski Deszcz.

After Party: Lulu Music Club

Dostępne w kategoriach

moto motor music sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności