FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  News >  Taco Hemingway, OIO i CatchUp w...

News

Taco Hemingway, OIO i CatchUp w gwiazdorskim singlu!

Od:
Redakcja 
Data:
8 grudnia 2022, 21:51
Ocena:
Ocena 0.00
Tytułowa odsłona projektu club2020 i start limitowanego preorderu

Wszystko wskazuje na to, że wiosna 2023 będzie stać pod znakiem club2020. O gwiazdorskim projekcie zrzeszającym podopiecznych labelu 2020 oraz zaprzyjaźnionych artystów mówi się od pamiętnego październikowego showcase’u w gdańskim B90. Brawurowo zrealizowany singiel “club2020” oraz start limitowanego preorderu dowodzą, że nie były to płonne nadzieje.

Taka bomba informacyjna nie zdarza się co dzień. W tytułowym singlu “club2020” wystąpiła bowiem śmietanka hiphopowych artystów, związanych z labelem 2020. Taco Hemingway, OIO oraz CatchUp zaprezentowali się w prawdziwie hitowej formule, a ostatni z wymienionych artystów jest również producentem świeżo-wydanego bangera. Klip zrealizował @yungssebv.

To ledwie pierwsza odsłona club2020, ale sam potencjał projektu budzi entuzjastyczne opinie:

            Każda generacja na tej scenie miała swoje punkty graniczne i kamienie milowe, jak Rap Day ’97 albo Bitwa Płocka. Teraz weźmy ostatnią dekadę prosperity polskiego hip-hopu z nurtami, które się w jej ramach wydarzyły. Od powidoków trueschoolu przez nowe oblicze ulicy aż do wielobarwnego trapu z milionowymi zasięgami czy obecnej tiktokizacji. To wszystko znalazło odbicie w rytuale przejścia odprawionym przez uczestników club2020. Abstrahując nawet od „produktu finalnego”, samo to zderzenie osobowości, przekładające się na eksplozywność procesu, miało – serio – aurę typu „history in the making”.

Marek Fall (newonce)

YT:


Cyfra: https://2020.lnk.to/club2020

Na stronie club2020.co ruszył też preorder limitowanego wydania projektu wraz z drugim, bonusowym CD. Pierwszy drop - ograniczony do 2020 egzemplarzy - dostępny będzie do wyczerpania zapasów. Następna partia trafi do sprzedaży w drugiej połowie stycznia, ale wcześniej na YouTube 2020 trafi pierwszy odcinek serialu dokumentującego prace nad club2020. Seria utrzymana w konwencji behind the scenes będzie bezprecedensową okazją, aby przyjrzeć się z bliska zakulisowym pracom wszystkich zaangażowanych w projekt artystów.

Premiera pierwszego odcinka planowana jest na 16 stycznia. Trzy dni później do sieci trafi drugi singiel club2020 z udziałem m.in. duetu Dwa Sławy, natomiast 26 stycznia słuchacze będą mieli okazję poznać “Przypływ” nagrany wspólnie przez Aviego, Oskara83 (PRO8L3M) oraz Grubego Mielzky’ego. Oficjalna data premiery całego albumu to 10 marca.

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO23

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności