FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  News >  Sokół po historycznym jubileuszu...

News

Sokół po historycznym jubileuszu na warszawskim Torwarze na 25-lecie twórczości

Od:
alik 
Data:
20 listopada 2022, 13:43
Ocena:
Ocena 0.00

Celebracja 25-lecia muzycznej aktywności Sokoła okazała się historycznym wydarzeniem. W dniach 20-21 października stołeczna hala COS Torwar wypełniła się dwukrotnie po brzegi. Bilety na oba wydarzenia wyprzedały się niemal błyskawicznie. Wojtek Sokół zagrał dwa najbardziej spektakularne koncerty w swojej dotychczasowej karierze, gromadząc jednocześnie imponujące grono muzycznych gości.

W ramach wydarzenia OD ŁAWKI DO METAVERSU | 25 LAT NA SCENIE na scenie zobaczyliśmy wszystkich, z którymi Sokół nagrywał kiedyś płyty, czyli: macierzystą ekipę rapera w postaci ZIP Składu, Marysię Starostę, a także Pona. Highlightem był sceniczny powrót WWO, czyli pierwszy od 13 lat wspólny koncert Sokoła z Jędkerem i Deszczem.

Założycielowi Prosto na scenie towarzyszyli również: Sarius, Paluch, Jan Rapowanie, Białas, Taco Hemingway, Oskar i Steez (PRO8L3M), Quebonafide, Pezet, Igo, Fred, Waco, Steve Nash, Wiktoria Kida, Julia Surowaniec oraz Mateusz Krautwurst. Nie mogło zabraknąć też Fasolek, z którymi Sokół wykonał wspólny utwór z płyty “NIC”, czyli “Jak urosnę”. Jako hypemani Sokoła wspierali na scenie Ras, Juras oraz Koras, a za gramofonami stał DJ Kebs. 

Przy okazji wydarzenia udało się zebrać blisko 40.000 zł na cele charytatywne związane z działalnością Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci.

Projekt i wykonanie całej oprawy wizualnej zapewnił Mech Creative, a nowatorskie rozwiązania technologiczne są zasługą firmy Wolf3D. Hasło Metavers nie wzięło się znikąd, ponieważ wielu gości zostało zeskanowanych w 3D, a następnie przeniesionych w formie animacji jako elementy oprawy wizualnej wydarzenia. Ponadto na terenie hali pojawiła się pięcio i pół-metrową figura artysty, którą wydrukowano w 3D na bazie tworzywa z recyklingu butelek PET. Za kompleksową produkcję i realizację obu koncertów odpowiada agencja Revolume.

Przypieczętowaniem tegorocznych koncertów Sokoła będą trzy ostatnie występy w ramach NIC Tour. Artysta odwiedzi kolejno B90 w Gdańsku (10.12), A2 we Wrocławiu (16.12) oraz Klub Studio w Krakowie (17.12). Bilety na wydarzenia dostępne są w serwisie Going: https://goingapp.pl/polecamy/sokol.

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności