FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  News >  Sokół po historycznym jubileuszu...

News

Sokół po historycznym jubileuszu na warszawskim Torwarze na 25-lecie twórczości

Od:
alik 
Data:
20 listopada 2022, 13:43
Ocena:
Ocena 0.00

Celebracja 25-lecia muzycznej aktywności Sokoła okazała się historycznym wydarzeniem. W dniach 20-21 października stołeczna hala COS Torwar wypełniła się dwukrotnie po brzegi. Bilety na oba wydarzenia wyprzedały się niemal błyskawicznie. Wojtek Sokół zagrał dwa najbardziej spektakularne koncerty w swojej dotychczasowej karierze, gromadząc jednocześnie imponujące grono muzycznych gości.

W ramach wydarzenia OD ŁAWKI DO METAVERSU | 25 LAT NA SCENIE na scenie zobaczyliśmy wszystkich, z którymi Sokół nagrywał kiedyś płyty, czyli: macierzystą ekipę rapera w postaci ZIP Składu, Marysię Starostę, a także Pona. Highlightem był sceniczny powrót WWO, czyli pierwszy od 13 lat wspólny koncert Sokoła z Jędkerem i Deszczem.

Założycielowi Prosto na scenie towarzyszyli również: Sarius, Paluch, Jan Rapowanie, Białas, Taco Hemingway, Oskar i Steez (PRO8L3M), Quebonafide, Pezet, Igo, Fred, Waco, Steve Nash, Wiktoria Kida, Julia Surowaniec oraz Mateusz Krautwurst. Nie mogło zabraknąć też Fasolek, z którymi Sokół wykonał wspólny utwór z płyty “NIC”, czyli “Jak urosnę”. Jako hypemani Sokoła wspierali na scenie Ras, Juras oraz Koras, a za gramofonami stał DJ Kebs. 

Przy okazji wydarzenia udało się zebrać blisko 40.000 zł na cele charytatywne związane z działalnością Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci.

Projekt i wykonanie całej oprawy wizualnej zapewnił Mech Creative, a nowatorskie rozwiązania technologiczne są zasługą firmy Wolf3D. Hasło Metavers nie wzięło się znikąd, ponieważ wielu gości zostało zeskanowanych w 3D, a następnie przeniesionych w formie animacji jako elementy oprawy wizualnej wydarzenia. Ponadto na terenie hali pojawiła się pięcio i pół-metrową figura artysty, którą wydrukowano w 3D na bazie tworzywa z recyklingu butelek PET. Za kompleksową produkcję i realizację obu koncertów odpowiada agencja Revolume.

Przypieczętowaniem tegorocznych koncertów Sokoła będą trzy ostatnie występy w ramach NIC Tour. Artysta odwiedzi kolejno B90 w Gdańsku (10.12), A2 we Wrocławiu (16.12) oraz Klub Studio w Krakowie (17.12). Bilety na wydarzenia dostępne są w serwisie Going: https://goingapp.pl/polecamy/sokol.

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności