FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  News >  Dominika „Doma“ Jałoszyńska...

News

Dominika „Doma“ Jałoszyńska zwyciężczynią pierwszej edycji Red Bull Dance Your Style Poland!

Od:
Redakcja 
Data:
26 września 2022, 15:02
Ocena:
Ocena 0.00
TANCERKA POJEDZIE REPREZENTOWAĆ POLSKĘ PODCZAS ŚWIATOWEGO FINAŁU ZAWODÓW W RPA.

 W minioną sobotę hip-hop, house, locking, popping i inne formy tańca ulicznego zawładnęły klubem TAMA w Poznaniu, gdzie najlepsi tancerze z całej z Polski rywalizowali w rytm największych muzycznych przebojów. Najlepsza okazała się tańcząca waacking Doma, otrzymała tym samym szansę na reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej podczas światowego finału Red Bull Dance Your Style, który w tym roku odbędzie się w Johannesburgu!

Do walki o zwycięstwo stanęło szesnastu najlepszych tancerzy z całej Polski (Doma, Piotr Pi, Kasia Jukowska, Kaczorex, Julia Stawska, Alkowy Funkowy, Fuli, Zonta, Oliwia Ratyńska, Jędras, Shiney, Soul Sheva, Michalina, Oshit, Gangster, Burza), którzy zmierzyli się w pojedynkach 1 na 1. Ich zadaniem było zdobycie szacunku i aplauzu zgromadzonej na miejscu publiczności, ponieważ to właśnie ona, głosując za pomocą specjalnych bransoletek, decydowała o werdykcie każdej bitwy.

Red Bull Dance Your Style Poland 2022 - drabinka Foto: Red Bull Dance Your Style Poland 2022 - drabinka
Poziom taneczny pojedynków był bardzo wysoki i wyrównany, nie obyło się bez kilku dogrywek. Do finału doszli, specjalizujący się w hip-hopie, Piotr Pi i reprezentantka sceny waackingowej – Doma. Po emocjonującej, składającej się z trzech rund bitwie, wygrała Dominika, która oczarowała publiczność swoim widowiskowym stylem.

Zgromadzeni na miejscu widzowie ogrywali w wydarzeniu kluczową rolę, nie tylko dlatego, że wybierali zwycięzców, ale też zagrzewali tancerzy do walki. „Bardzo ucieszyłam się, kiedy usłyszałam, że Red Bull Dance Your Style odbędzie się w Polsce, bo dla mnie to szansa, żeby pokazać się szerszej publiczności. (…) Było super, „hype” był niesamowity. Nawet jak miałam takie momenty, że nie miałam siły, to ludzie dawali mi niesamowitą energię.” – powiedziała zwyciężczyni.

Doma Red Bull Dance Your Style Foto: Doma Red Bull Dance Your Style
Podczas wydarzenia odbył się także specjalny pokaz taneczny. Pochodzący z Poznania tancerze - duet Loczniki i Popping Mario - przygotowali nietuzinkowy występ, w którym, za pomocą fluorescencyjnych strojów oraz makijażu, połączyli taniec z iluzją.

O RED BULL DANCE YOUR STYLE

Red Bull Dance Your Style to międzynarodowa seria zawodów street dance charakteryzująca się wyjątkowym formatem, w ramach którego, specjalizujący się w różnych stylach, tancerze mierzą się w rytm mainstream’owych hitów, a zwycięzcę wybiera publiczność. Pierwszy światowy finał zawodów odbył się w 2019 roku w Paryżu, gromadząc ponad 4000 tysiące osób na wydarzeniu i 3 800 000 widzów transmisji na żywo. W tym roku Red Bull Dance Your Style World Final odbędzie się 10 grudnia w Johannesburgu.

Więcej informacji: www.redbull.pl/danceyourstyle

Partnerami wydarzenia są Snipes i Got2Be.

Dostępne w kategoriach

music street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności