FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  News >  Jak nie być szczęśliwym

News

Jak nie być szczęśliwym

Od:
Redakcja 
Data:
12 listopada 2020, 15:28
Ocena:
Ocena 0.00
W przyszłym tygodniu premiera singla śp. Tomasza Chady i RX-a!

Nadchodzi zaskakująca premiera od wytwórni Step Records! Już 16 listopada fani będą mogli sprawdzić prawdopodobnie ostatni utwór nagrany za życia przez śp. Tomasza Chadę. Singiel "Jak nie być szczęśliwym" został wyprodukowany przez RX-a, który tak wspomina proces jego powstawania:

Tomek miał w zapasie dużo tekstów, które spisywał podczas pobytu w zakładzie karnym. Po drugiej stronie muru Chada nie próżnował - pisał dużo i konkretnie. Dbałem o to, żeby miał pod co pisać i choć z wiadomych względów nie zawsze udawało mi się dostarczyć mu świeże bity, to czasem mieliśmy szczęście -  przykładem tego jest np. numer "Na Farta". 

Niestety, jedyne wokale jakie zostawił po sobie w studiu, to 4 zwrotki do dwóch numerów - "Zwykły Facet" (utwór miał swoją premierę w zeszłym roku) oraz właśnie "Jak nie być szczęśliwym". Co ciekawe, Tomek nagrywał wokale pod ten utwór z drutowaną szczęką.

Po powrocie do pełni zdrowia, Chada chciał ruszyć z pracą nad dwoma projektami - ze mną miał pracować nad "Recydywistą 2". Na początku nie byłem przekonany czy jest sens robić bezpośrednią kontynuację "jedynki", ale Tomek wytłumaczył mi koncept - wszystkie teksty jakie napisał w więzieniu były tym miejscem tak mocno przesiąknięte, że nie było innej opcji, niż po prostu wyrzucić to z siebie i zamknąć ten temat. Kolejne teksty i kawałki miały już powstawać na wolności.

Wokale do "Jak nie być szczęśliwym" podłożyłem pod jeden z bitów, które zostały przez Tomka przybite na kontynuację "Recydywisty". Numer ten nie miał nawet refrenu, był nagrany ciągiem. Doszedłem jednak do wniosku, iż warto będzie pociąć wokale, w efekcie czego zrobiłem dwa refreny i dwie zwrotki. To bardzo ciężki utwór, który brutalnie pokazuje problem z którym bardzo często spotykają się artystyczne dusze - dla świata jesteśmy uśmiechnięci od ucha do ucha, jednak gdy zostajemy sami, nawiedzają nas demony, z którymi prowadzimy nierówną walkę.

Klip "Jak nie być szczęśliwym" (premiera 16.11): 


Album: https://preorder.pl/prima-sort-cd

Step Records prezentuje swój najnowszy kompilacyjny projekt, pt. „Prima Sort”. Na albumie udzielili się wszyscy reprezentanci opolskiej wytwórni, która w ciągu ostatnich dwóch lat dokonała niemałych zmian kadrowych.

Wytwórnia Step Records rusza z projektem "Prima Sort" Foto: Wytwórnia Step Records rusza z projektem "Prima Sort"
Najnowsze wydawnictwo staje niejako w opozycji do aktualnych trendów – gdy w modzie jest wszechobecny blichtr i przewózka, Step Armia pokazuje, że klasyczny rap również prężnie się rozwija, a zachowując przywiązanie do korzeni kultury hip-hop, również można tworzyć rzeczy świeże, nowatorskie.

W projekcie Prima Sort wzięła udział zarówno „młoda gwardia” Stepu, czyli Intruz, Dedis, Dawid Obserwator, Vin Vinci i Śliwa, jak również starsi wyjadacze jak Major SPZ i Kafar Dix37. Na albumie nie zabraknie również gościnnych zwrotek artystów spoza wytwórni. Szczegółowa tracklista już niebawem.

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności