FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  News >  Gwiazdor serialu “Ślepnąc od...

News

Gwiazdor serialu “Ślepnąc od świateł” o książkach, które go zmieniły

Od:
Redakcja 
Data:
14 września 2020, 14:35
Ocena:
Ocena 0.00

Co łączy książki i rap? Sporo. RAP BIBLIOTEKA to projekt, w którym twórcy ze sceny rapowej opowiadają o książkach, które były dla nich ważne oraz autorach, którzy zostawili ślad na ich sposobie myślenia i tworzenia. W najnowszym odcinku cyklu pojawił się Kamil Nożyński pseudonim Saful.

Gwiazdor serialu “Ślepnąc od świateł” o książkach, które go zmieniły Foto: Gwiazdor serialu “Ślepnąc od świateł” o książkach, które go zmieniły
W odcinkowej serii emitowanej na YouTube zaproszeni do projektu raperzy: Saful, Łona, Włodi, Sokół i Ten Typ Mes rozmawiają z gospodarzem cyklu Rasem o książkach ważnych, trudnych, wesołych, książkach, które ich zmieniły, a także książkach, które mocno wpłynęły na ich twórczość. Cel? Inspirować i zachęcać rzesze odbiorców sceny rapowej do sięgania po literaturę i poszukiwania autorów i tematów dla siebie.

W czwartym odcinku serii, który właśnie pojawił się na YouTube, wystąpił Kamil Nożyński. Odtwórca głównej roli w serialu “Ślepnąc od świateł” fanom rapu znany jest przede wszystkim jako członek grupy Dixon37. Artysta opowie o lekcji, jaka płynie z lektury doświadczeń i wspomnień wojennych, o prawdziwości etosu półświatka w literaturze, a także gdzie szukać rzetelnej krytyki systemu. Gwiazdor serialu “Ślepnąc od świateł” zdradzi też, czym najbardziej urzekła go książka Jakuba Żulczyka. W rozmowie z Rasem - raperem znanym z zespołu Rasmentalism oraz audycji w newonce.radio - Saful odbija się od pytań o literaturę, która była dla niego pochłaniająca, ważna, trudna, ale też rozbrajająco zabawna. 

Gwiazdor serialu “Ślepnąc od świateł” o książkach, które go zmieniły Foto: Gwiazdor serialu “Ślepnąc od świateł” o książkach, które go zmieniły
Premiera kolejnych odcinków RAP BIBLIOTEKI w każdą kolejną środę do 16 września na kanale YouTube Newonce - partnera akcji. Więcej informacji o projekcie dostępne jest na stronie projektu www.rapbiblioteka.pl, a po najświeższe aktualności zapraszamy na profil na Instagramie: www.instagram.com/rapbiblioteka.


Za realizację serii RAP BIBLIOTEKA odpowiada OUTRAGE - agencja zajmująca się kreacją, produkcją i komunikacją niestandardowych projektów z obszaru muzyki, rozrywki i kultury. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

RAP BIBLIOTEKA

http://www.rapbiblioteka.pl

http://www.instagram.com/rapbiblioteka

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności