FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  Miejsca >  Beskid Sport Arena

Miejsca

Beskid Sport Arena


Od:
Redakcja
Data:
22 listopada 2016, 15:58
Ocena:
Ocena 0.00
Grzybowa , Szczyrk


SnowFest 2018
Nowo powstający ośrodku sportowo-rekreacyjnym Beskid Sport Arena. Obiekt został zaprojektowany z myślą o całorocznym uprawianiu sportu i turystyki. Budujemy tereny narciarskie przeznaczone dla osób o wszystkich stopniach zaawansowania : od początkujących do profesjonalistów. W sezonie letnim atrakcjami obiektu będą trasy: igielitowa dla narciarzy i rowerowa a także ścianka wspinaczkowa. Nowoczesny, grawitacyjny tor saneczkowy będzie czynny przez cały rok.

Łączna powierzchnia obiektu wynosi 15 hektarów. Przygotowanie inwestycji rozpoczęło się w lipcu 2012 roku. Wszystkie prace projektowe wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych zrealizowała firma MOSTY KATOWICE. Roboty budowlane rozpoczęły się w kwietniu 2014 roku. Obecnie toczy się procedura zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, która umożliwi docelowe zwiększenie areału tras narciarskich. Zakończenie tej procedury przewidziane jest na czerwiec 2016 roku.
Beskid Sport Arena mieści się się w Szczyrku, na końcu doliny Biłej, naprzeciw hotelu KLIMCZOK. W sąsiedztwie obiektu znajduje się przystanek autobusowy.

W celu zapewnienia odpowiedniego standardu przyległej do obiektu infrastruktury drogowej Inwestor na własny koszt podjął się budowy ulicy Grzybowej na odcinku 200 m wraz z przełożeniem potoku Biła i budową nowego mostu. Inwestor zabezpieczył również niezbędne powierzchnie terenu pod miejsca postojowe dla klientów. Będzie można korzystać z 6 placów postojowych mogących łącznie pomieścić 400 pojazdów.
Beskid Sport Arena została wyposażona w całkowicie automatyczny system produkcji śniegu firmy SUPERSNOW. Nasz system składać się będzie z 30 stacjonarnych armat, sterowanych stacjami pogodowymi. Posiada on dwa zbiorniki na wodę o łącznej pojemności 11 tysięcy m3, wyposażone w systemy napowietrzania i chłodzenia. Dostawa wody zapewniona została poprzez wybudowanie przez Inwestora 1,5 km wodociągu. Umowę na dostawę wody zawarto z firmą AQUA SA.

Ośrodek docelowo będzie posiadał 6 tras narciarskich o łącznej długości 3,5 km i powierzchni 12 ha. Stopień trudności tras jest zróżnicowany i umożliwia korzystanie z obiektu wszystkim narciarzom, zarówno początkującym jak i zaawansowanym. Dla osób uczących się przeznaczono komfortową trasę nr 2. Flagową trasą ośrodka jest niebieska trasa nr 1 o długości 1200 m. Jej atrakcją jest 50 metrowy tunel, umożliwiający bezkolizyjny przejazd pod trasą nr 5. Bardziej zaawansowani klienci będą mieli do dyspozycji dwie trasy czerwone o numerach 3 i 4 oraz trasę nr 5, oznaczoną kolorem czarnym, poprowadzoną wzdłuż kolei linowej. Trasa nr 5 jest typową trasa slalomową o nachyleniach dochodzących do 45%. Parametry trasy umożliwiają uzyskanie homologacji FIS dla slalomu specjalnego wszystkich kategorii a także dla giganta kategorii juniorskich.

Wszystkie trasy zostaną wyposażone w instalację oświetleniową. Łączna przepustowość kolei i wyciągów wyniesie 4500 tys. osób na godzinę. Kolej linową i wyciągi dostarcza nam słowacka firma TATRALIFT. Głównym urządzeniem jest sześcioosobowa, wyprzęgana kanapa, wyposażona w podgrzewanie siedzeń i osłony przeciwwiatrowe.

Projekt areny przewiduje dwa budynki stacyjne : na dole i szczycie areny. W budynku dolnym zlokalizowane zostały : stacja napędowa kolei linowej, urządzenia infrastruktury technicznej, kasy biletowe, wypożyczalnia i serwis sprzętu sportowego, szkoła narciarska oraz biuro obsługi klienta. Budynek górny pomieści między innymi restaurację, dyżurkę GOPR i atrakcyjny górski hotel.

Ośrodek zostanie wyposażony w system kontroli dostępu firmy SKIDATA
Wszystkich Państwa zapraszamy serdecznie na otwarcie naszego ośrodka w grudniu 2016 roku.

Info FB

Zapraszamy również do polubienia oficjalnego profilu na Facebooku
www.facebook.com/beskidsportarena

Wydarzenia

 • SnowFest Festival 2018
  lut 9
  SnowFest Festival 2018 Największy festiwal sportów zimowych i muzyki w Polsce – SnowFest Festival – odbędzie się już po raz piąty – w Miasto Szczyrk, prawdopodobnie najfajniejszym kurorcie zimowym w Polsce,... Data wydarzenia: od 9 lutego 2018 do 11 lutego 2018 Od: Redakcja więcej

 • SnowFest Festival 2017
  lut 10
  SnowFest Festival 2017 10 i 11 lutego gwiazdy światowej muzyki i sportów ekstremalnych spotkają się w Szczyrku podczas czwartej edycji SnowFest Festival.Na Skoczni Skalite staną w szranki topowe reprezentacje... Data wydarzenia: od 10 lutego 2017 do 12 lutego 2017 Od: Redakcja więcej

Dostępne w kategoriach

freeskiing mtb snowboarding sport

Teksty

 • Wyniki konkursu SnowFest Festival 2017 Wyniki konkursu SnowFest Festival 2017 10 i 11 lutego gwiazdy światowej muzyki i sportów ekstremalnych spotkają się w Szczyrku podczas czwartej edycji SnowFest Festival. Na Skoczni... ocena Od:Redakcja Data:7 lutego 2017, 15:13więcej

 • Konkurs SnowFest Festival 2017 Konkurs SnowFest Festival 2017 10 i 11 lutego gwiazdy światowej muzyki i sportów ekstremalnych spotkają się w Szczyrku podczas czwartej edycji SnowFest Festival. Na Skoczni... ocena Od:Redakcja Data:3 lutego 2017, 17:21więcej

 • Ogłaszamy Pierwszych Artystów Snowfest 2017 Ogłaszamy Pierwszych Artystów Snowfest 2017 SNOWFEST 2017 / Amfiteatr i Skocznia Skalite / Szczyrk ocena Od:Redakcja Data:15 grudnia 2016, 11:02więcej


Galeria


Podziel się


QRCode

QRCode: Beskid Sport Arena

Sprawdź jak dojechać  

Sprawdź jak dojechać Wprowadź skąd rozpoczniesz podróż

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności