FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  Multimedia >  Foto >  Gaba Kulka

Foto

Gaba Kulka


Gaba Kulka zagra “Kruche” na Wschodach

Najprościej: Gaba Kulka śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. Oficjalnie na scenie od 11 lat. Występowała w Londynie, Berlinie,... więcej
Gaba Kulka zagra “Kruche” na Wschodach

Najprościej: Gaba Kulka śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. Oficjalnie na scenie od 11 lat. Występowała w Londynie, Berlinie, Pradze, Oslo czy Tajpej. A w Polsce? "W Polsce Gaba nadal pozostaje konkurencją tylko dla siebie" - pisał Newsweek. Na scenie Wschodów z najnowszą płytą “Kruche” wystąpi 8 IV.

Wydała cztery autorskie płyty: "Out", pokryty złotem "Hat, Rabbit", koncertowe "Wersje", oraz "The Escapist". Nagrodzona między innymi Fryderykiem (wokalistka roku 2009), Mateuszem Programu Trzeciego Polskiego Radia, główną nagrodą Transvocale we Frankfurcie, nominowana do Paszportu Polityki.

“The Escepist” z 2014 roku inspirowany był brzmieniami lat 70-tych, ale ani trochę "retro", pokazał nowe oblicze "Gaby Kulki" jako zespołu i został doskonale przyjęty. "Pięknie się rozwinęła, pełnym głosem opowiada tu siebie i swój 'rodowód', ze wszystkimi nawiązaniami do popkultury i kultury wysokiej" - Gazeta Wyborcza.

“Kruche” jest pod wieloma względami rozwinięciem muzycznym Eskapisty. Odróżnia się od poprzednika mocniejszym, elektrycznym charakterem, gdzie przesterowana gitara basowa zastępuje kontrabas, a nawet delikatne ballady opowiadają raczej o zmierzchu cywilizacji niż sprawach sercowych. Ale jest to też album bezwstydnie ekstrawertyczny, punktowany rockowymi odezwami: zagrzewającymi do walki z despotami, opiewającymi miłość wbrew entropii i wiarą w siłę, która tkwi w pozornej słabości - to, co kruche, bywa też nad wyraz mocne.

Gaba pojawiała się gościnnie jako wokalistka, a czasem autorka tekstów, na płytach Levity, Czesław Śpiewa, Reni Jusis, Karimski Club, Baaba oraz Smolika (utwór z jej tekstem śpiewa Emmanuelle Seigner). Śpiewała piosenki Czesława Niemena w Sopocie, Serge'a Gainsbourga w Operze Narodowej, i Madonny na Chłodnej 25. Otwierała koncerty Amandy Palmer, Hanne Hukkelberg i Suzanne Vega, pojawiała się także na scenie obok takich muzyków jak Jason Webley, Marcus Miller, Mitch&Mitch i Leszek Możdżer.

8 kwietnia 2017 r. o godz. 19 pojawi się na scenie lubelskiej “Chatki Żaka”. Zagra i zaśpiewa swoje nowe “Kruche”.
Gaba Kulka

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięArchiwum foto  

:

Podobne  


Najnowsze foty  

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności