FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  Multimedia >  Foto >  VI Ogólnopolski Festiwl Piosenki...

Foto

VI Ogólnopolski Festiwl Piosenki Artystycznej WSCHODY


Festiwal Wschody jest ogólnopolskim festiwalem muzycznym. Bada i prezentuje piosenkę artystyczną w jej szerokim rozumieniu. Bazą jest ambitny dźwięk, mądre słowo i wyjątkowa ekspresja.... więcej
Festiwal Wschody jest ogólnopolskim festiwalem muzycznym. Bada i prezentuje piosenkę artystyczną w jej szerokim rozumieniu. Bazą jest ambitny dźwięk, mądre słowo i wyjątkowa ekspresja. Jest tam też zakurzona czasem piosenka autorska, pokryta warstwą ckliwego żalu piosenka poetycka i niedoceniana piosenka aktorska. Wschody ciekawią się jednak tym, co obecnie dzieje się w polskiej muzyce i co wydarzyć się może. Gdzie echa piosenki artystycznej odnajdujemy dziś? Nie ograniczają nas gatunki. Dźwięk, słowo i ekspresja!

VI Festiwal Wschody to konkurs piosenki - jego uczestnicy mają piękny głos i muzyczną intuicję, ale są też kreatywni i wrażliwi. Dla nich piosenka to słowo, dźwięk i wszystko, co pod tą warstwą: dusza, poezja i opowieść. Szukają. My ich do tego zachęcamy: do odkrycia na nowo piosenek skończonych i do tworzenia własnej wizji: swoim słowem i swoim dźwiękiem.

VI Festiwal Wschody to też koncerty. Pablopavo i Ludziki ze swoimi muzycznymi historiami, życiowymi - trochę warszawskimi, trochę miłosnymi. Będzie nowa płyta m.in. z singlem “Nie wiesz nic”, który przy okazji głośnego serialu, okrążył już kraj. Gaba Kulka zagra nowy album, “Kruche”, mający mocny, elektryczny charakter. Gitara basowa zastępuje kontrabas, a nawet delikatne ballady opowiadają raczej o zmierzchu cywilizacji niż sprawach sercowych. I w końcu Voo Voo. Czterech świetnych muzyków również przywiezie nową płytę, która - jak Wschody - będzie jednym z pierwszych wiosennych symboli przebudzenia.

Wschody, Lublin, 7-9 kwietnia

Program: 7 IV, piątek, ACK “Chatka Żaka” 12-14: I Koncert Konkursowy 15-17: II Koncert Konkursowy 19: Pablopavo i Ludziki

8 IV, sobota, ACK “Chatka Żaka” 12-14: III Koncert Konkursowy 15-17: IV Koncert Konkursowy 19: Gaba Kulka

9 IV, niedziela, Centrum Spotkania Kultur 18: Laureaci | Voo Voo
VI Ogólnopolski Festiwl Piosenki Artystycznej WSCHODY

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięArchiwum foto  

:

Podobne  


Najnowsze foty  

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności