FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  Multimedia >  Foto >  Klub Indecks

Foto

Klub Indecks


Lokal mieści się w podziemiach kamienicy na ul. Krakowskie Przedmieście 24 (przy bramie głównej Uniwersytetu Warszawskiego). Ma dwie główne, duże sale, scenę oraz bar i salę chillout... więcej
Lokal mieści się w podziemiach kamienicy na ul. Krakowskie Przedmieście 24 (przy bramie głównej Uniwersytetu Warszawskiego). Ma dwie główne, duże sale, scenę oraz bar i salę chillout (która jednocześnie jest salą dla niepalących). Latem przy wejściu do klubu rozstawiany jest duży, elegancki ogródek. Klimat „In Decks”-u to połączenie zabytkowej piwnicy (klimatyczne, odsłonięte ceglane ściany, ozdobne filary, łukowe sklepienia i żyrandole) z nowoczesno-artystyczną nutą (wielkie grafiki na betonowych ścianach).

Nasz klub posiada bardzo długą i barwną historię ,która jest związana z niejednym pokoleniem studentów tudzież absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Pierwotnie w piwnicy, w której teraz się znajdujemy mieściło się prosektorium wydziału lekarskiego. Po zlikwidowaniu tegoż wydziału w latach 50-tych obiekt ulega zapomnieniu i spełnia tylko zadania magazynowe. W latach 70-tych w czasie rewolucji kulturalnej i przejawów wolnomyślicielstwa związanych z ruchem hipisowskim i bigbeatowym „magazyn” staje się nieformalnym miejscem spotkań ówczesnych studentów, którzy mają możliwość uciec od szarej rzeczywistości ulic Warszawy Odbywają się tu próby oraz koncerty zespołów studenckich i z czasem zaczynają być organizowane „studenckie prywatki”. Władze uczelni widząc coraz większe zainteresowanie młodzieży tym miejscem postanawiają stworzyć oficjalny i sformalizowany Klub Studencki ,który przyjmuje nazwę „Sigma”. Klub ten pod swoją nazwą przetrwa do roku 1993 gdzie zostaje przejęty przez firmę Giovanni , która otwiera w tym miejscu pizzerię. W 2002 roku nazwa pizzerii zostaje przemianowana na Klub Muzyczny „Indeks” ,który ma za zadanie wypełnić lukę jaką jest brak przytulnego miejsca na studencki odpoczynek w czasie lub po zajęciach na kampusie. Niestety nieumiejętność prowadzenia lokalu przez menagment klubu oraz nie wychodzenie naprzeciw potrzebom studentów powoduje coraz mniejsze zainteresowanie tym wspaniałym miejscem . Decyzją władz uczelni klub zostaje zamknięty.

Od 2009 roku dnia 20 Marca powołany do życia zostaje zupełnie nowy „IN DECKS” MusiClub pod opieką spółki HARENDA G. Zieliński. Dzięki staraniom właścicieli klubu HARENDA wnętrze zostaje odświeżone i odrestaurowane, dawne prosektorium nabiera nowego o wiele bardziej przyjaznego wyglądu. Klub postanawia wyjść z podziemia i „zawalczyć” o nowych klubowiczów. Przy udziale całego nowego personelu tworzącego super klimat udaje się na nowo zwrócić uwagę studentów UW w naszą stronę. Liczne promocje oraz wydarzenia kulturalne przyciągają coraz większą rzeszę osób. Jednak Klub nie pozostaje w miejscu i nie chce istnieć wyłącznie jako szynk i tylko i wyłącznie studenckie miejsce na wypicie piwa oraz posilenie się smaczną strawą na kieszeń żakowską. Ogólno warszawska promocja klubu oraz stworzenie imprez cyklicznych i licznych koncertów zaczyna przyciągać studentów innych uczelni oraz ludzi już dawno po studiach, w nasze progi.

Obecnie „IN DECKS” jest miejscem tętniącym pełnią życia, jesteśmy nastawieni pro do wszystkich. Staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych gości niezależnie od wieku i statusu.

Obecnie klub ma dwa oblicza. Od otwarcia do godziny 20 jesteśmy miłą i przyjazną przystanią dla strapionych studentów ,którzy mogą nabrać sił na zmaganie się z następnymi porcjami wiedzy. Po godzinie 20 stajemy się troszkę „niegrzeczni” i zaczynamy regularne imprezy, które niejednokrotnie trwają do godzin późno porannych ( 5-6 rano ).

Każdy dzień jest inaczej zaaranżowany i daje moc rożnego rodzaju przeżyć dla wszystkich.

Dzięki dobrym kontaktom z muzykami i z Dj-ami udało się zorganizować imprezy na najwyższym poziomie.

Na naszej scenie grają dj-e z kulowych i legendarnych lokali na ulicy Dobrej ( Jadłodajnia Filozoficzna, Diuna i Aurora ) Mme Czarnecka, DJ Dorsz i DJ Suabomi. Ich co Piątkowa obecność sprawia ze życie kulturalne przy rytmach lat 70-ch i 80-tych przenosi się właśnie na parkiet „In Decks”’u .

W Środy związaliśmy się ze środowiskiem lat 50-tych, „Elvisowych Chłopców” wściekłych Muscle Car-ów i wielkich autostrad Ameryki. Obowiązkowo na ten wieczór fryzury z epoki na brylantynę (ala Grease ), jeansy i kowbojskie koszule. Wieczór w stylu rockabiily i neoswingu aranżuje duet Dj-ski Loco i Muay oraz ich zaprzyjaźnieni tancerze ,którzy rozruszają każdą publikę.

Czwartek jest opanowany przez naszego pana i władcę SkaDyktatora, która w swej wspaniałomyślności co tydzień umila nam czas rytmami ska, reggae, oi i rocksteady. W ten wieczór do naszych drzwi pukają dwa rodzaje ludzi – Ci którzy tańczą i Ci którzy obserwują. Bo kim jest i co robi SkaDyktator nie da się opisać.

Wtorki zarezerwowaliśmy czas dla młodych i dobrze zapowiadających się zespołów młodzieżowych, studenckich i wyjadaczy scenicznych. W ten dzień można przyjść na koncert z prawdziwego zdarzenia, przy bardzo dobrym nagłośnieniu i wyszaleć się pod sceną. Nie zamykamy się na jakieś określone gatunki muzyczne. Szanujemy każdy i dajemy wszystkim szansę.

Poniedziałki są naszym tak zwanym dniem „Opijania” . Opijamy wszystkie święta nawet te najbardziej absurdalne dla przykładu : Dzień Kundelka, Dzień Brzuchacza, Urodziny Króla Suazi. Tegoż dnia istnieje również nieskrępowana dowolność muzyczna. Przynieś swoja ulubiona muzykę ,a my ja puścimy.

Czas Niedzielnych projekcji to czas wyciszenia po wyczerpującym weekendzie wrażeń. Zawsze od godziny 18 można u nas zobaczyć zupełnie nie komercyjne kino ,którego nigdzie indziej nie zobaczysz. Pokazujemy filmy krótko i długometrażowe o różnej tematyce w przytulnej scenerii ciemnej sali z rozpalonymi na stolikach świeczkami.

Gorączka Sobotniej Nocy. W te dni mamy doczynienia z największymi i najbardziej zróżnicowanym muzycznym szaleństwem. Zapraszamy muzyków i dj-i z różnych zakątków Warszawy i całej Polski. Grali u nas : Jasna Liryka Soudstystem / dancehall & cabaret, Pan Duże Pe / hip-hop, DJ Don / bollywood party, r’n’b, Full Tandeta Soudsystem / lata 90-te, Złamanie Otwarte / drum’n’bass, USOS/ house-electro, Rap Rewir / hip-hop i wielu innych.

Oprócz tych wszystkich atrakcji staramy się zawsze coś dokładać ku uciesze naszych gości. Okazjonalnie organizujemy : Targi Rękodzieła Artystycznego, Warsztatu BeatBox-owe, Warsztaty Freestylowe, Bitwy Komiksowe, Wystawy Prac Młodych Artystów itp.

„In Decks” jest również prężnie działającym klubem w okresie wakacji ,w przeciwieństwie do innych lokali w Warszawie ,które zapadają w letarg.

Dzięki dobrej współpracy z władzami uczelni i Samorządem Studentów UW mamy możliwość zaprosić naszych gości na wielki ogródek letni znajdujący się na tyłach lokalu ,już bezpośredni na kampusie Uniwersytetu. Jest to duży plac zaaranżowany na wakacyjne miejsce do spędzania czasu wolnego z grillem i zimnym piwem. Każdego roku zaskakujemy nowymi inwencjami takimi jak : usypanie wielkiej plaży lub ,w tym roku zrobienie wielkiego trawiastego boiska przypominającego o Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej RPA 2010. W tym miejscu zwanym Ogródkiem na Mały Dziedzińcu organizowane są codziennie koncerty lub jak w tym roku można było obejrzeć wydarzenia sportowe na wielkich ekranach telewizyjnych.

Miejsce jakim jest „In Decks” można określić jako te które łączy pokolenia. Można powiedzieć ,ze każdy był tutaj. Czy to w latach 70-tych, 80-tych, 90-tych czy obecnych.

Można tu spotkać nie jedynie młodzież, ale również wykładowców i profesorów z Uniwersytetu Warszawskiego ,którzy również mają prawo odpocząć po ciężkiej pracy ze studentami w miłej i nieskrępowanej atmosferze przy piwie drinku bądź porządnym posiłku i pewnie nie jedno ich wspomnienie sięga czasów kiedy ta przestrzeń była jedynie powierzchnią magazynową, w której tworzyła się kultura.
Klub Indecks

Dostępne w kategoriach

music

Powiązania

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięArchiwum foto  

:

Podobne  


Najnowsze foty  

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności