FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Blog - nieniosl

PUBLIC IMAGE LTD kolejną gwiazdą Impact Fest!

Od:
nieniosl 
Data:
2 marca 2012, 11:21
Ocena:
Ocena 0.00
Pierwsza edycja Impact Fest odbędzie się 27 lipca na warszawskim Lotnisku Bemowo!

O PUBLIC IMAGE LTD:

Rok 1978 - John Lydon (były wokalista Sex Pistols), Keith Levene (były gitarzysta The Clash), Jah Wobble (bas) i Jim Walker (perkusja) tworzą postpunkową grupę Public Image Ltd.

Zespół nakładem Virgin Records wydaje w październiku debiutancki singiel 'Public Image' a w grudniu album  'Public Image - First Issue'. Zaledwie sześć miesięcy po powstaniu.

Działalności PIL towarzyszą liczne zmiany składu, szereg występów (m.in. PiL headlinerem pierwszego dnia 'Rock Summer Festival' w Talinie (Estonia) w 1988 roku - występ dla ponad 120,000 ludzi), premiery kolejnych płyt i sukcesy singli takich jak 'This Is Not A Love Song', 'Rise' czy 'Don't Ask Me'.

W 1993 roku John Lydon ogłosił przerwę w działalności PiL i chęć koncentracji na solowym albumie oraz autobiografii.

W 1999 roku miała miejsce premiera limitowanej edycji 'Plastic Box' składającego się z 4 płyt PIL i  - co najważniejsze - zawierająca wpis John'a Lydon: "Ta kolekcja stanowi przecinek, nie kropkę, zamierzam kontunuować działalność PIL, będzie więcej w przyszłości..."

W 2009 roku Public Image Limited po siedemnastu latach przerwy powróciło do występów na żywo. Do John Lydon dołączyli byli członkowie PiL: Lu Edmonds (gitara i inne), Bruce Smith (perkusja) i nowy członek Scott Firth (bas).

Po wielu koncertach zespół wszedł do studia, by nagrać swój kolejny album (pierwszy od 1992 roku!) Premiera krążka planowana jest na 2012 rok.

Przypominamy, że już ogłoszonymi gwiazdami pierwszej edycji IMPACT FESTIVAL będą elektryzujący, zaskakujący  i uwielbiani przez polską publiczność Red Hot Chili Peppers oraz Kasabian.

Do grona gwiazd Impact Festival 2012 już wkrótce dołączą kolejni artyści!

Strona Impact Fest: www.impastfest.pl.

Dostępne w kategoriach

music

Powiązania

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięnieniosl - Ostatnie wpisy  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności