FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Blog - Kultura Podwórka

Jesteś Bogiem 2011

Od:
Kultura Podwórka 
Data:
6 września 2012, 21:56
Ocena:
Ocena 0.00

„To nie jest kolejna wzruszająca bajka o dobrych wykluczonych, ale radykalna opowieść o świecie, ten, kto nie walczy, idzie na dno. Oparta na faktach, szczegółowo zdokumentowana, doskonale skonstruowana, wydobywa sprzeczności hip-hopu. Z jednej strony buntownicze teksty przeciwko systemowi, z drugiej marzenie o karierze, pieniądzach, furach i komórach. To wszystko na tle Śląska lat 90., gdzie tradycyjny model życia opartego na etosie pracy i religii rozpada się w proch pod ciśnieniem bezwzględnej ekonomii. Gdzie rzeczywistość wykoleja się, a razem z nią wypadają z torów ludzie.” Roman Pawłowski, Gazeta Wyborcza


Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą „pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika”, wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: „Kinematografia”, mini album „Jestem bogiem” oraz „Archiwum kinematografii” sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze „Kinematografii” fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika. 

Polska 2011

Reżyseria:
Leszek Dawid („Ki”)

Scenariusz:
Maciej Pisuk na podstawie własnej książki „Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej"

Obsada:
Marcin Kowalczyk („Janka”, „Czarne Stopy”), Tomasz Schuchardt („Wymyk”, „Chrzest”), Dawid Ogrodnik („Cisza”), Marcin Dorociński („Róża”, „Rewers”, „Pitbull”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, „Miłość na wybiegu”, „Ogród Luizy”), Przemysław Bluszcz („Świadek koronny”, „Mała Moskwa”, „Kołysanka”),  Arkadiusz Jakubik ( „Wesele”, „Dom zły”, „Rozmowy nocą”).

  Relacja z publicznego czytania scenariusza „Jesteś Bogiem” w Teatrze Studio w Warszawie:

Dostępne w kategoriach

music sport street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięKultura Podwórka - Ostatnie wpisy  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności