FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  Artykuły >  SB Maffija – historia początków...

Artykuły

SB Maffija – historia początków wytwórni

Od:
Redakcja 
Data:
6 maja 2019, 13:28
Ocena:
Ocena 5.00
SB Maffija – jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych, ale przede wszystkim wpływowych wytwórni XXI wieku w Polsce. Jest to polska wytwórnia skupiająca się na szeroko pojętej muzyce rap, cechująca się promowaniem przede wszystkim młodych i łamiących schematy artystów. Siedziba firmy znajduje się w centrum – w stolicy Warszawie. Od 2018 roku istnieje pod nazwą SBM Label. Wśród artystów promujących wytwórnię znajdują się przede wszystkim artyści młodego pokolenia, którzy na polski rynek muzyczny wnoszą ogrom świeżości i niebanalnych pomysłów, a są to między innymi: Solar, Białas, Bedoes oraz White 2115, a także Beteo i Jan- rapowanie.

SB Maffija Label powstało z inicjatywy dwóch popularnych na scenie hip – hopowej raperów – Solara oraz Białasa, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać oraz Mateusz Jędrzejewicz. Początki działalności raperów, działalności w duecie rzecz jasna, datuje się na rok 2008, kiedy to Solar oraz Białas stworzyli ekipę SB Maffija by wspólnie tworzyć muzykę, która odpowiadała im oraz zdobywała coraz szersze grono fanów. Początki Labelu w tym wypadku są inne niż poszczególnych wytwórni muzycznych – tutaj była to ekipa ziomków, którzy wspólnie tworzyli coś fajnego, coś, co sprawiało im wielką frajdę. Wczytując się w liczne wywiady dotyczące SB Maffiji niejednokrotnie trafić można na bardzo popularny opis: „to przede wszystkim ekipa ziomków skupiająca ludzi myślących podobnie o muzyce i lubiących spędzać ze sobą czas (szczególnie w studio). Ekipa, która istniała zanim ktokolwiek ją nazwał, a kręciła się wokół wspólnych zajawek, koncertowych wyjazdów, freestylowych bitew i studyjnych sesji”. Współpraca Solara i Białasa trwała przeszło 8 lat, aż w końcu zdecydowali się przekuć duet w coś większego i powiększyć swoje grono. Po opuszczeniu wytwórni Prosto oraz Step Records w 2016 roku powstał Label SB Maffija.

SB Maffija stając się oficjalnym Labelem podpisała pierwsze kontrakty z dwoma młodymi artystami – Bedoesem oraz Beteo. Są to jedni z najbardziej uwielbianych raperów młodego pokolenia, pełni energii, pomysłów i talentu. Niewątpliwie urozmaicili i dodali dużego prestiżu SB Maffiji. Również dla artystów label stał się czymś więcej – zacytujmy Bedoesa „Maffija jest na zawsze!”.

SB Maffija i nowi artyści

White 2115 (Sebastian Czekaj) młody polski raper i autor tekstów. Członek zespołu 2115 Gang. Debiut White 2115 miał 31 sierpnia 2018 roku, kiedy wydał swój pierwszy album, pt. „Rockstar”. Płyta odniosła spory sukces, wskakując na czwarte miejsce Polskiej listy przebojów, a także zdobywając status złotej płyty. Jak przeczytać można na samej płycie: White 2115 to śmiała indywidualność i pierwsza gwiazda rocka w polskim hip-hopie.” Album “Rockstar" łączy trapowe bengery z rockowymi melodiami, czyniąc z White 2115 kolejnego odważnego osobnika na scenie rap. Dzięki swojemu unikatowemu stylowi White szybko trafił do wytwórni SB Maffija.

Jan – rapowanie – to pochodzący z Krakowa, urodzony w 1998 roku, raper, który przygodę z hip - hopem rozpoczął w 2015 roku i w niespełna kilka miesięcy zdobył uznanie hip – hopowego półświatka. Z pośród wielu ofert współpracy Jan wybrał wytwórnię SB Maffija. W efekcie współpracy ukazała się płyta "Plansze”, czyli "opowieść dwudziestolatka, który widzi, czuje i stara się przeżyć swoją młodość najbardziej, jak to tylko możliwe".

Płyty artystów z labelu SB Maffija można znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, ale przede wszystkim online. Warto rzucić okiem na oferty różnych sklepów, np. Preorder.pl, ponieważ często oferują ciekawe zestawy oraz promocje. Wydawnictwa SB Maffija, pod skrzydłami, której znajduje się obecnie śmietanka twórców nowoczesnego rapu to pozycje, które warto znać i mieć w we własnej kolekcji.

Dostępne w kategoriach

music sport street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności