FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  Artykuły >  Rozbujać tłum - jak to robią...

Artykuły

Rozbujać tłum - jak to robią beats DJ?

Od:
Redakcja 
Data:
25 października 2017, 12:19
Ocena:
Ocena 0.00
Szalone imprezowe noce spędzone w klubach i dyskotekach nie mijają nam raczej na rozważaniach na temat beats DJ. Owszem, potrafimy ocenić jego pracę – jeśli grał świetnie, impreza zapewne udała się bosko, jeśli nie, prawdopodobnie więcej nie wrócimy do tego klubu. Nie zastanawiamy się jednak zazwyczaj nad tajnikami pracy beats DJ’a i cechach, które sprawiają, że potrafi on porwać tłumy do zabawy i utrzymywać imprezę na wysokim poziomie przez wiele godzin. Jak to się dzieje i jaki powinien być DJ, żeby jego impreza zapadła nam w pamięć?

Charyzmatyczny

Charyzma to słowo, które wielu sprawia kłopot – trudno je bowiem prosto zdefiniować. Nam podoba się w stosunku do charyzmy określenie „łatwość porywania tłumu”, które – w przypadku beats DJ – jest bardzo obrazowe i doskonale przystaje do tego, o czym chcemy powiedzieć. Dobry beats DJ potrafi bowiem tak skonstruować swoją setlistę, by parkiet był pełny przez cały czas trwania imprezy. Udaje mu się także stworzyć swoisty przepływ energii między jego boksem za konsoletą a całym imprezującym klubem.

Otwarty na nowości i eksperymenty

W didżejce, jak i w każdym innym zawodzie kreatywnym, liczy się przede wszystkim otwartość na nowe rozwiązania i ciągłe poszukiwanie inspiracji. „Świeże” podejście do tematu jest zawsze w cenie – w końcu nie chodzimy na imprezy, by co tydzień tańczyć do tej samej setlisty, prawda? Dlatego też imprezowicze i fani muzyki elektronicznej najbardziej cenią tych beats DJ, którzy nie trzymają się kurczowo jednego stylu czy jednego sposobu miksowania tracków. Element zaskoczenia to coś, na co wszyscy czekamy, czyż nie?

Z obszerną płytoteką pod ręką

Dobry beats DJ wie, że z pustego i Salomon nie naleje – dlatego też ciągle uzupełnia swoją kolekcję winyli o krążki prezentujące różne style i gatunki. By móc tworzyć imponujące i porywające cały klub setlisty, musi mieć bowiem potężną bazę płyt, z której będzie czerpał. Nie ma więc wiele przesady w stwierdzeniu, że didżejka to kosztowne hobby (które może stać się zawodem). Winyle nie należą do najtańszych, a do tego dochodzą też najwyższej jakości słuchawki czy konsoleta… Nikt jednak nie lubi oszczędzać na sprzęcie i wyposażeniu – by uzyskać dobre efekty, trzeba trochę zainwestować.

Na sukces beats DJ’a składa się więc wiele czynników. Wydaje się jednak, że kluczowa jest pasja i wyraźne zamiłowanie do tego, co robi. Publiczność bez pomyłki rozpozna zestresowanego beats DJ’a, który gra tylko dlatego, że musi. Grając w klubie czy na koncercie, wysyła bowiem w świat wiązkę energii – od tego, czy ma ona ładunek pozytywny, zależy powodzenie całej imprezy.

Udanych jesiennych imprez!

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!
 • rodriggo
  od:
  rodriggo
  data
  24 stycznia 2018, 10:48
  W warszawskim balu jest mega Dj-ka ;-)

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO23

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności