FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Music >  Artykuły >  Historia kultowej płyty Slums Attack!

Artykuły

Historia kultowej płyty Slums Attack!

Od:
Redakcja 
Data:
26 czerwca 2013, 19:40
Ocena:
Ocena 0.00

15 czerwca odbyła się premiera reedycji jednej z najważniejszych płyt kultowego Slums Attack, czyli albumu „Całkiem Nowe Oblicze”. Zespół zremasterował krążek nagrany w 1998 roku, dodając też drugą płytę z remixami, która została wydana na kasetowym nielegalu pod tytułem „Otrzuty (Remixy)” z roku 1999. W sieci pojawił się krótki film, w którym sami twórcy oraz osoby związane ze środowiskiem hip-hopowym opowiadają o płycie

W filmie pojawiają się archiwalne zdjęcia, utwory oraz mnóstwo komentarzy zarówno Peji i DJ Decksa, jak i osób w różny sposób związanych z albumem „Całkiem Nowe Oblicze”. Jednym z poruszanych wątków jest kwestia okładki, z którą zespół miał mały kłopot. – Po wydaniu płyty nikt nie zarchiwizował żadnych plików źródłowych, skanów, zdjęć, czegokolwiek – wspomina Peja. – W dodatku front na cd został brutalnie rozciągnięty z wersji kasetowej, co w konsekwencji zaowocowało totalną „pikslacją” i wielkim rozczarowaniem. Żeby uniknąć tego typu sytuacji, jak skanowanie gównianej okładki, która miałaby być twarzą tej produkcji podjęliśmy decyzję o szczegółowym odtworzeniu frontu płyty „Całkiem Nowe Oblicze”. Na szczęście zachowałem analogowe odbitki zdjęć, z których powstała całość, więc pozostało nam tylko czekać czy nasz człowiek podoła zadaniu. Już teraz mogę powiedzieć, że dał radę na 200 procent! Po masterze nagrań okładka, która zniszczyła nasze morale w dniu premiery 7 marca 99', przyszedł czas na okładkę z prawdziwego zdarzenia i cieszy mnie fakt, iż wyszło to nam na lepsze, co w dzisiejszych czasach w przypadku wielu reedycji nie jest tak oczywiste. Wiemy bowiem jak wiele ekip borykając się dokładnie z tym samym problemem, jakim jest brak okładki i materiałów, z których powstawały decydują się na projekty zastępcze imitujące pierwowzór - tłumaczy Rychu.


  - W naszym przypadku mieliśmy po prostu dużo szczęścia - dodaje Decks. – Przynajmniej płyta wydana będzie solidnie, reedycję traktujemy sentymentalnie, zdając sobie sprawę na wpadki techniczne, które słychać po 15 latach od nagrania płyty. Wiemy jednak, że ten archaiczny już dziś materiał powinien ujrzeć światło dzienne w swojej nowszej autoryzowanej przez nas wersji. Cieszy również fakt, iż fani uważają ten album za coś bardzo wartościowego, sugerując, że „CNO2” jest spoko, ale pierwsza część lepsza. Z czym  oczywiście nie możemy się zgodzić – dodaje.

Całkiem Nowe Oblicze Foto: Całkiem Nowe Oblicze
Premiera reedycji płyty odbyła się 15 czerwca. Album wydała Fonografika.

Więcej:

www.pejaslumsattack.pl

www.fonografika.pl

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności